Slovo starosty

Plné znění a soubor ke stažení v detailu zprávy...

znak_obceVážení spoluobčané,

dovoluji si vás velmi důrazně vyzvat, abyste respektovali nařízení vlády ohledně nošení roušek či jste si jiným způsobem (např. šálou, krčním návlekem apod.) zakrývali nos a ústa.

Zároveň vás žádám, abyste neodhazovali použité papírové kapesníčky a jiné hygienické potřeby mimo vyhrazená místa, tj. odpadkové koše, a stejně tak abyste udržovali pořádek kolem kontejnerů na tříděný odpad.

Také vám sděluji, že i přes velmi omezené možnosti obce se nám z vlastních zdrojů podařilo získat zatím omezené množství roušek, které byly rozdávány především zaměstnancům zabezpečujícím chod obce, hasičům a pracovníkům obchodů. Bohužel zatím bez pomoci státu se dále snažíme zajistit větší množství ochranných prostředků, abychom je mohli distribuovat mezi naše nejohroženější spoluobčany, tedy seniory, a pevně věřím, že se nám toto podaří.

Děkuji vám všem, kteří šijete roušky, nabídli jste dobrovolnickou pomoc, pomáháte svému okolí apod.

Vážení spoluobčané, dovoluji si vás také v této náročné a pohnuté době požádat o maximální občanskou sounáležitost a ohleduplnost i ochotu pomoci druhým. Dodržujte prosím maximálně hygienu a nařízená hygienická opatření.

Věřím, že pokud takto zodpovědně přistoupíme k současnému problému, podaří se nám riziko nákazy minimalizovat a udržet co nejdéle dobrý zdravotní stav našich občanů.

Milí spoluobčané, přeji nám všem do dalších dnů hodně zdraví a optimismu a jsem přesvědčen, že společně dokážeme úspěšně překonat toto nelehké období.

Jan Opl

starosta obce Tlučná