Obsah

Stručný přehled vládních nařízení platných od půlnoci ze středy na čtvrtek 25.2.2021

Typ: ostatní
Změny se týkají především používání prostředků ochrany dýchacích cest. Stanovuje se následující:

Respirátory s minimální účinností 95% (FFP2 nebo KN95) nebo dvě přes sebe přeložené chirurgické obličejové roušky budou od čtvrtka povinné:

• v prodejnách
  • v provozovnách služeb
  • ve zdravotnických zařízeních, a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče
  • v zařízeních sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a zařízení poskytující odlehčovací sociální služby v pobytové formě
  • na mezinárodních letištích
  • v prostředcích veřejné dopravy
  • na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy
  • v motorových vozidlech, ledaže se v motorovém vozidle nachází pouze osoby z jedné domácnosti
  • povinnost se nevztahuje na děti od 2 do 15 let, ty ale musí na těchto místech nosit minimálně chirurgickou roušku. Nesmějí tak mít podomácku vyrobenou ochranu.

Minimálně chirurgická rouška povinná od března:

• ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),
  • na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň dvou osob vzdálených od sebe méně než dva metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.
  • Výjimku mají například děti do dvou let věku, děti v mateřské škole či děti v dětské skupině.
  • Do konce měsíce lze ještě při procházkách po městě tolerovat šálu nebo domácí roušku.

Celý text mimořádného opatření na webu ministrestva zdravotnictví, nebo v příloze Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání.

Vytvořeno: 23. 2. 2021
Poslední aktualizace: 23. 2. 2021 08:55