POZOR!
Po dobu opravy mostu ev. č. 203 3-4 (od 8. 5. 2024) není možné z technických důvodů obsluhovat zastávky "Tlučná - Železniční Stanice" a "Tlučná - Čampule"
V tělovýchově došlo k další změně. Ve sjednocené socialistické tělovýchově pod hlavičkou Dobrovolné sportovní organizace Baník se zapojili dřívější funkcionáři a cvičitelé DTJ (Dělnická tělocvičná jednota): Karel Cepník, Véna Janouš, Míla Hrbek, Jarda Nocar, Jarda Filip, Jindra Filipová, Věra Kouřilová a další.
Muži nastoupili v Lidovém domě ke cvičení
Nová tělocvičná jednota Baník se s první akcí představila veřejnosti v červenci „Tělovýchovným dnem“ na cvičišti „Za Václavojc“ a v zimě pak v Lidovém domě „Tělovýchovnou akademií“.
Baník měl v té době šest oddílů: základní tělovýchovu, kopanou, házenou, lední hokej, nářaďovce a lehkou atletiku. Dobrou činnost vykonávaly jen tři oddíly: základní tělovýchova, kopaná a hokej. Ostatní oddíly měly činnost kolísavou a nárazovou. Snad konečně nastal zlom k dobrému v tělovýchovné tlučenské tradici. Záruku dávali bývalí obětaví činitelé v DTJ.
Bude se stavět nový sportovní stadion V Rybníčkách
Po sloučení tělovýchovy v Tlučné nastalo i sloučení majetku jednotlivých jednot, oddílů a klubů. TJ Baník najednou vlastnil tři hřiště: „Za Václavojc“, sokolské nad zastávkou a fotbalové v lese Draganec. Jejich údržba vlivem stáří a vzdáleností stávala se stále nákladnější. Proto TJ Baník požádal MNV o poskytnutí pozemku pro nový stadion.
O první fotbalové hřiště usilovali fotbalisté plných osm let od založení klubu v r. 1922 až do roku 1930, kdy za své peníze si mohli koupit vlastní pozemek na hřiště.
Zástupci MNV a TJ Baník se dohodli velice rychle. TJ Baník zruší fotbalové hřiště v Draganci a předá ho obci, podobně předá obci i sokolské hřiště nad zastávkou a hřiště „Za Václavojc“ si ponechá. MNV poskytne TJ Baník pozemek na výstavbu stadionu ve „Třech rybníčkách“ o výměře skoro 4 ha zdarma. Stalo se 17. září.
Nový odznak
Rezervujte si celé hřiště jen pro sebe!