Hasiči

Do opravených prostor původní hasičské zbrojnice se nastěhovalo vnitřní vybavení. Hasičská zbrojnice se stala středem společenské činnosti v Tlučné, protože jiné větší prostory obec neměla. Vznikla místnost pro velitele a archiv a menší společenská místnost s krbem a kulečníkem, která sloužila pro schůzky mladých hasičů a rybářů. Velkou společenskou místnost využíval OÚ na plenární zasedání, zahrádkáři na přednášky a pravidelně jednou v roce se zde scházeli pamětníci DTJ, Sokola, Junáka a Skauta.

Hasiči od loňska vlastnili svůj prapor, ale zatím bez vysvěcení. Využili tak 24. června slavnost v Nebílovech, kde proběhlo svěcení kaple a hasičských praporů plzeňským biskupem Františkem Radkovským.

Při okrskové výroční valné hromadě se zrušil hasičský sbor v Doubravě. Mladí se stěhovali do měst a staré hasiče neměl kdo nahradit.

Tlučenští hasiči patřili k nejaktivnějším v okrese. 12 našich hasičů se střídalo ve službách nýřanské zásahové jednotky jako poloprofesionálové.

Naši hasiči letos vyjížděli  13x k požáru, 13x k dopravním nehodám, 6x k technické pomoci, 4x k olejové havárii, 2x k čerpání vody, 2x k planému poplachu, 1x k technologické pomoci a 1x k úniku nebezpečných látek.

Letos uspořádali již třetí ročník „Memoriálu Rudolfa Homolky“, noční soutěž pětičlenných družstev. Obsadili jsme 1. a 3. místo. Mezi hosty ani tentokrát nechyběl Homolkův syn Vladimír a dcera Vlasta a pan poslanec Ing. Jaroslav Lobkowicz.

Nejmladší hasiči soutěžili v Červeném Hrádku a skončili na 3. místě.

Na okrskové soutěži muži těsně zvítězili a ženy neměly konkurenci v ostatních družstvech a suverénně vyhrály.

V soutěži jednotlivců na mistrovství ČR v Chocni mezi dorostenci vynikl Pavel Filip na 2. místě na stupních vítězů. Krajskou soutěž „Plzeňský rychlík“ Pavel jasně vyhrál.