Junák

Středisko junácké mělo 37 dětí a 18 dospělých celkem tedy 55 členů. Junácké středisko změnilo vedení, po loňském odstoupení dvou zasloužilých vedoucích br. Ládi Nocara a ses. Jarky Baslové. Vůdcem střediska se stal br. Michal Basl a zástupcem vůdce ses. Jana Baslová. Vedení převzali ti mladší a vedli si velmi dobře.

Junáci vybudovali v parku dětský koutek a zasadili 34 okrasných javorů.

Oslavili 90. výročí vzniku skautingu a při té příležitosti otevřeli dveře své klubovny pro občany a měli se čím pochlubit.

V květnu zajistili „Květinový den“ pořádaný Ligou proti rakovině. Kdo přispěl nadaci nějakým obnosem, dostal za odměněnu žlutou květinu – měsíček lékařský. Od nás se odeslalo na konto nadace 12 783 Kč.

Letní junácký tábor proběhl ve dvou bězích. V prvním týdenním běhu rádcové (mládež 12–16 let) a ve druhém dvoutýdenním běhu pak junáci a skautky v Rozněticích u Pernarce.