TJ Tlučná

Cvičení ASPV mužů i žen se soustředilo zejména na volejbal, sálový fotbal a občas i na florbal. Naši se pravidelně zúčastňovali různých turnajů v rámci ASPV.

V okresním kole v sálové kopané, pořádané u nás, naši získali 1. místo.

Nohejbal vedl Pavel Síbal a zúčastnili se i několika turnajů se střídavými úspěchy. Prý hráli hlavně pro zlepšení své fyzické kondice a pro vlastní potěšení.

Kondiční zdravotní tělovýchovu prováděla paní Jarka Rybářová a zúčastňovalo se jí 25 cvičenek. Vedla i rekondiční pobyty tělesně postižených, se kterými pravidelně 2x ročně vyjížděla střídavě do různých lázní a tam zajišťovala relaxační cvičení. V rámci vyhodnocení nejlepších sportovců okresu získala ocenění nejúspěšnější trenérky.

V aerobiku procvičovali hlavně správné držení těla a k tomu si připravili krátké cvičební sestavy. Nacvičovaly se i skladby pro veřejná vystoupení. Využívalo se rozličné náčiní jako stepy, overbally apod. V březnu se konala v Plzni krajská přehlídka skladeb. Naše děvčata se předvedla ve čtyřech skladbách.

25. dubna uspořádán 5. soutěžní „Den aerobiku“ v naší tělocvičně.

Letos se poprvé uskutečnilo dvoudenní soustředění dětského aerobiku, kterého se zúčastnilo 35 tlučenských a sedm líňských děvčat za vedení M. Petrákové, V. Křížové, M. Zemanové a E. Monsportové a jedné cvičitelky z Líní.

Občas se prováděla představení pro rodiče a kamarády, aby se zvýšila motivace dívek k dalšímu nácviku skladeb. 12. prosince se konal maškarní aerobik s nadílkou.

Oddíl sportovní gymnastiky dosáhl počtu 40 dívek pod vedením Jany Volfové, Ilony Žďárské, Ivety Zelenkové, Pavly Razímové a Jarky Liškové. Kolektiv cvičitelek získal ocenění v soutěži okresu Plzeň-sever jako nejúspěšnější trenérský kolektiv a Jarka Lišková získala ještě ocenění jako nejúspěšnější rozhodčí. Cvičily pravidelně v pondělí a ve čtvrtek v podvečerních dvouhodinovkách. Dívky se věnovaly sestavám v akrobacii, cvičení na kladině, hrazdě, lavičce a přeskoku.

28. března se konal již 7. ročník gymnastického „Memoriálu Václava Kouřila“ jako regionální soutěž okresu Plzeň-sever. Zúčastnilo se 37 gymnastek z Klatov, Nýřan a Tlučné. V dubnu se konala krajská soutěž v Plzni a tlučenské gymnastky Adéla Nocarová a Nikol Mitrenková měly tu čest reprezentovat Plzeňský kraj na celostátní soutěži ASPV pořádané v Doubí u Třeboně. V konkurenci 35 dívek své kategorie získala Adéla Nocarová 13. místo a mezi 32 dívkami ve své kategorii skončila Nikol Mitrenková na 11. místě. Celkem závodilo 277 gymnastek.

Při cvičení rodičů s dětmi si děti osvojovaly a zdokonalovaly pohybové dovednosti – chůzi, běh, lezení, skoky apod. Cvičitelky Mirka Michálková (Faitová) a Věra Krůsová připravovaly pestrá a zajímavá cvičení. Po přivítání se rodiče i děti rozehřívali a hlavní část hodiny absolvovali na „opičí dráze“. Kolem tělocvičny se upravily lavičky, koberce, nářadí a některé se podlézaly, jiné přelézaly či přeskakovaly, obíhaly popředu, pozadu, po jedné noze apod. Fantazii se meze nekladly.

24. dubna se za pěkného počasí konalo jarní dovádění nazvané „Pohádkový les“.

V soutěžním florbalovém mužstvu dospělých převažovali dorostenci, ale vedli si skvěle, když v celkovém hodnocení 3. ligy BLMF obsadili 4. místo a v baráži o postup 2x vyhráli a postoupily do 2. Bohemia ligy malého florbalu.

Žákovské družstvo vybojovalo na turnaji v Horšovském Týně bronzové medaile.

Nelenili ani o prázdninách, kdy trénovali, v této době v málo využívané tělocvičně. Důležitým momentem zlepšování kvality znamenalo pořízení florbalových mantinelů. Na pořízení přispělo několik sponzorů.

V dubnu uspořádali florbalisté 1. ročník „Velikonočního turnaje“ žáků.

V letošním roce se „Lesní kros“ neběžel kvůli onemocnění Míry Faita a jiný obětavec se bohužel nenašel. 27 ročníků se odběhalo v jeho režii. Díky moc, Míro.