Obec Tlučná
TlučnáOficiální stránky obce
rozšířené vyhledávání

POZOR!

Po dobu opravy mostu ev. č. 203 3-4 (od 8. 5. 2024) není možné z technických důvodů obsluhovat zastávky "Tlučná - Železniční Stanice" a "Tlučná - Čampule"

Hasiči

Velitelem sboru zvolen pan Josef Filip. Jeho předchůdce pan Lubomír Filip vydržel v této funkci neuvěřitelných 30 let.

V rámci oslav 90 let založení hasičského sboru v Tlučné se výbor rozhodl uspořádat soutěž pro mladé hasiče. Zúčastnilo se jí sedm družstev z okresu Plzeň-sever. Závodilo se ve všestrannosti, štafetě dvojic a zásahu džberovou stříkačkou. Naše omladina zvítězila. V prostoru hasičského objektu si mohli občané prohlédnout výstavu staré i nové techniky a fotodokumentace.

16. září asi ve 22 hodin po dlouhé době zazněla v obci siréna oznamující požár. Hořel bývalý vepřín ve statku a shořela polovina budovy. K likvidací požáru přijeli na pomoc i hasiči ze sousedních obcí.

24. října v 1.30 hod. vzplála ve statku další budova, nyní administrativní. Stalo se krátce před dokončením rekonstrukce. Oba požáry způsobily velké finanční škody.

Jednou vyjížděla naše jednotka na výpomoc kolegům do Vejprnic. Naši hasiči pomáhali také policii a občanům v Rochlově s hledáním jejich ztraceného občana.

Poprvé postihla obec lokální záplava. Společně s nýřanskými hasiči evakuovali jeden rodinný dům a potom čerpali vodu ze zatopených sklepů a zaplavených studní.

V pohárové soutěži v Úněšově se naši nejmladší umístili na 2. místě. V soutěži jednotlivců v běhu na 60 m s překážkami vybojoval Petr Filip 2. místo.

Dorostenci skončili v Hodovízu na 3. místě. V okrskové soutěži naši muži skončili druzí a ženy jako vždy okrskovou soutěž vyhrály.

Ženy se staly, jako vždy, nejúspěšnějším družstvem našich hasičů. Letos vyhrály pohárové soutěže v Ledcích a v Mokrouších a skončily druhé ve Škvrňanech a třetí v Úněšově.