Výbor: starosta Josef Herian
pokladník Václav Bittengl
vychovatel Jan Janda
náčelník Václav Kouřil
náčelnice Božena Kouřilová
Cvičitelský sbor: Janouš V., Švamberk J., Tříska J., Cepník K., Janouš M., Kusch J., Nováček V., Liška Vr., Jaroš Fr., Plačková J., FilipováVl., Brunclíková M., Marešová J. a Klímová J..
Těžká válečná doba ztěžovala veškerý život, tedy i život naší jednoty. Někteří členové sboru nemohli dále cvičit pro nedostatek času, protože se všeobecně prodloužila pracovní doba. Zbývající cvičitelé se neúnosně přetěžovali, ale přesto se udržela činnost všech odborů. Žen však rapidně ubylo. U žactva ztěžovalo činnost směnné vyučování.
Mladí lidé museli odcházet na nucené práce do Velkoněmecké říše a jednotáři s obavou očekávali, kdy dojde na ročníky mladých cvičitelů (nejprve povoláni narození v r. 1921). Prozatím se náš cvičitelský sbor uchránil.
Velice obtížný prvek tří gymnastů na bradlech (Jarda Tráva,
Jarda Kusch, Vráťa Liška)
3x připravována „Tělocvičná akademie“, 3x ohlášena a 3x zakázána. Další akce se už tedy nepřipravovaly.
Utkání nářaďovců DTJ Tlučná s družstvem DTJ Žižkov bylo tak zajímavé, že v letošním roce došlo k utkání vybraných družstev DTJ Plzeň s DTJ Praha. První utkání se uskutečnilo v Plzeňském „Pekle“. Nářadí umístili na jevišti, ale přeskok koně se udál pod jevištěm v sále. Plzeň representovali i naši tři borci: Jarda Kusch, Franta Kouřil a Pepíček Švamberk. Všichni naši borci bodovali na všech nářadích i v prostných, ale na Pražáky to nestačilo.
3. června nařízeno zastavení veškerého cvičení, v důsledku atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Tento zákaz po několika týdnech odvolali a opět se začalo cvičit.
25. října byl III. krajem DTJ uskutečněn vyhledávací závod pro mladší nářaďovce. Jaroslav Tráva se umístil na 1. místě. Nadějných nářaďovců vychoval Véna Kouřil hodně.
Zařazeno bylo: 38 mužů 34 dorostenců 107 žáků
15 žen 30 dorostenek 87 žaček
Rezervujte si celé hřiště jen pro sebe!