Dětí ve třídách: I. tř. 43, II. tř. 49, III. tř. 43, IV. A 44, IV. B 44, V. A 36 a V. B 20. Celkem dětí 279 a průměr ve třídě 40 dětí. Učitelský sbor: Václav Česák, řídící učitel a učitelé: Marie Hlavsová, Jarmila Würflová, Anna Konopíková, Antonie Waltrová, Jiří Würfl a Hana Svobodová. Nepovinné náboženství vyučoval: římskokatolické páter pan Josef Štefek, farář z Vejprnic, českobratrské Květuše Dusová z Plzně. Ženské ruční práce učila Helena Primasová.
4. března uspořádal učitelský sbor v sále Lidového domu „Dětskou akademii“ ve prospěch dětí nezaměstnaných rodičů. Besídka se jako vždy líbila, sál přeplněný, nezaměstnaní neplatili vstupné a vybralo se 984,40 Kč. Solidarita zaměstnaných s nezaměstnanými pokračovala, protože se nezaměstnaným mohl stát kdokoliv.
18.–25. května ČSČK (československý červený kříž) i letos vyhlásil „Velikonoční mír“. Ve dnech míru má ustati jakýkoliv svár a každý musí přemýšlet o tom, co nás spojuje. Učitelé nadiktovali dětem do letáčků:
„Našim rodičům.
Týden před velikonocemi budeme míti Týden čistoty. Budeme se starat
o to, aby bylo vzorně čisto ve škole, doma i v obci. Prosíme vás, abyste
nám v tom pomáhali.“
Na Bílou sobotu, jako vždy dvě minuty před polednem, zahoukala siréna Krimichu II, lidé ustali v práci i chůzi a vzpomínali na oběti světové války.
Školní děti navštívily v Plzni představení velkého cirkusu. Brzy se po okolí roznesla zpráva, že z cirkusu utekl krokodýl. Občané se vyděsili a báli se večer vycházet k rybníku. Jednoho dne z rána se cosi vlnilo ve Velkém rybníku. Sedlák Václav vyběhl s puškou a do rybníka vystřelil. Seběhli se lidé a zděšeně hleděli na vlnky u něčeho, co vypadalo jako hlava krokodýla. Přiběhl ale dělník z party, co dělala silnici, a křičel, aby mu nikdo do jeho dřevěného „trakaru“ nestřílel. Dal si ho tam proto, že se mu rozsušil a chtěl, aby mu voda mezery mezi prkýnky zatáhla. Všichni se tomu zasmáli. Jenže oni se smáli i lidé ze sousedních obcí, Tlučné posměšně říkali „Krokodýlov“, občanům se posmívali a i ku pranicím na tanečních zábavách tu a tam docházelo.
Tohle asi „viděly“ velké oči pana Václava
28. dubna ukončena pro letošní rok mléčná akce, která trvala 5 měsíců. Stravovacích dnů bylo 98, vydaných porcí 8395, denně stravovaných dětí 86. Vydáno 1814 litrů mléka a 18 418 kusů pečiva.
Okresní péče o mládež v Plzni darovala chudým dětem sedm párů zimních bot, časopis „Slovíčko“ jeden kabát, manželka řídícího učitele jeden pár bot, místní školní rada 14 párů bot a jeden pár punčoch, dvěma matkám darováno 50 Kč na zakoupení nutného prádla. Není ve škole jediného neobutého dítěte. Školní knihovna rozšířena o 50 kusů na počet 357 svazků a učitelská měla svazků 783.
Letošní 28. říjen, den osvobození, proběhl ve vzácném znamení jednotnosti, svornosti a jednolitosti národa. Občané republiky se stmelili v jeden pevný blok a uvědomili si, že další rozvoj republiky tkví v jednotě, klidu a tvořivé práci.
V prosinci vzpomenuto 100. výročí vzniku naší hymny „Kde domov můj“. Prvně byla zpívána ve Stavovském divadle v divadelní hře „Fidlovačka“ od Josefa Kajetána Tyla a hudebníka Františka Škroupa.
16. prosince uspořádána „Školní besídka“ v Lidovém domě. Besídku navštívili snad všichni rodičové, takže v sále nebylo jediného volného místa. Čistý výtěžek akce 553,15 Kč předán pokladníkovi stravovací akce pro letošní školní rok.
22. prosince zakoupen pro potřeby školy i učitelského sboru psací stroj za 1649 Kč, z nastřádaných peněz za několik minulých let ze školních akcí.
Ve škole se vyskytlo 12 případů záškrtů a veliké množství spalniček.
První rok pro tyhle prvňáčky zdárně skončil
Rezervujte si celé hřiště jen pro sebe!