Obec

V obci je k trvalému pobytu přihlášeno 2898 obyvatel. První „čáp v roce“ přinesl děťátko manželům Vláškovým. Narodilo se 36 dětí, zemřelo 27 občanů.

Oblačný leden přinášel jen slabé sněžení, zato únor předvedl, jak má vypadat pravá česká zima. Kromě sedmi dnů sněžilo denně a teploty v noci klesaly k –10 °C a denní se pohybovaly kolem 0 °C. Březen střídal teplejší dny s chladnějšími a v dubnu nastalo jaro se slabými dešťovými přeháňkami. Květen se uvedl teplým počasím s bouřkami. Červen s červencem moc horka nepřinesly, zato často pršelo a občas přišla bouřka. Až srpen přinesl léto a září se vyznačovalo příjemným teplým babím létem. V polovině října všechny překvapil první sníh. Listopad propršel a ani prosinec pořádnou zimu nepřinesl.

Největší investiční akcí se stalo vybudování 155 nových parkovacích míst V Rybníčkách a na Čampuli, v celkové hodnotě 7 519 147 Kč. V příštím roce by měla přijít dotace z EU ve výši téměř sedmi milionů Kč.

Radost mateřákům určitě udělalo nové dětské hřiště za 516 967 Kč. Na tuto akci se podařilo získat příspěvek z Duhové akce ČEZ ve výši 277 000 Kč.

Výhradně z prostředků OÚ se kompletně zateplil strop v tělocvičně a strop v klubovně hasičské zbrojnice.

Rekonstruovaly se kanalizační řady v ulici Wolkera a Vrchlického a elektrické vedení a veřejné osvětlení v ulici Tylově.

Developersky dokončena výstavba bytových jednotek pod MŠ, včetně komunikací, parkovacích ploch, veřejného osvětlení a zeleně. Při té příležitosti vybudováno parkoviště pro tělocvičnu a MŠ.

V souladu se zpracovanou studií rozvoje obce pokračovalo ozeleňování. Místo starého kanadského topolu v parku vysazena lípa a v ostatních částech obce vysázeno 80 okrasných stromů a keřů.

Komise pro občanské záležitosti se pod vedením pana Mitrenky podílela na celé řadě kulturních, společenských a sportovních aktivitách.

Hlavní připravenou akcí se stal den dětí. Na sobotní odpoledne pořadatelé připravili pro děti a diváky cvičení aerobiku, sportovní gymnastiku, vystoupení modelářů s modely letadel, průlet vrtulníku s parašutisty, ukázku činnosti mladých hasičů, výcvik psů, techniku hasičů atd. Vše se pořadatelům podařilo zajistit, jen počasí ne.

Svaz postižených civilizačními chorobami, měl 134 stálých členů. Naplnili celoroční program turistickými výlety (z Heřmanovy Hutě na Bítov s opékáním buřtů u rybníka), přednáškami (MUDr. Sevelková), besedami, návštěvami kulturních programů (divadlo v Plzni, dechovka v Nýřanech) a výstav. 7. března oslavili MDŽ, 12. dubna zajeli do kláštera v Kladrubech na Velikonoční jarmark s prohlídkou kláštera, 12. května šli od kapličky na rekondiční pochod na Sulkov (s občerstvením U Vacků), červnový víkend strávili v Mariánských Lázních a 46 členů se zúčastnilo rekondičního pobytu v Janských Lázních. Svaz vzorně vedly paní Dezortová s paní Tomáškovou za dobré pomoci paní Kobzové, Foldové, Finkové, pánů Beránka, Kučery a dalších.

Zahrádkáři pořádali vzdělávací přednášky a diskuse, vyšlápli si na kopec Koráb nad Kdyní, udělali si cyklovýlet na Hracholusky apod. Mimořádně úspěšnou akcí se stal zájezd na výstavu do Litoměřic. Veleúspěšný rok pokazili jen lapkové, kteří vykradli šest chatek ve Višňovce.

V průběhu roku zaznamenala knihovna 4029 návštěv, při kterých si čtenáři postupně vypůjčili 26 066 knih a 3960 časopisů. Hojně se využíval bezplatný internet. O novinkách v knižním fondu informoval občany „Tlučenský zpravodaj“, který přinášel zajímavosti z dění v obci.

95. narozeniny oslavil nejstarší tlučenský občan pan Václav Nocar.

Po 50 letech společného života si zopakovali na OÚ svůj svatební manželský slib Milada a Václav Lukšíkovi.