Junák

Junáků letos pracovalo 73 a z toho 51 dětí. Junácké středisko „Krokodýl“ mělo pestrou celoroční činnost.

V polovině ledna se sešli na kraji lesa s plnými batohy dobrot pro lesní zvířata. V únoru se sešli v klubovně s ochutnávkou vlastnoručně upečených moučníků. Maškarní bál neproběhl ve Škvrňanech, ale na Slovanech v Kulturním domě. Poslední březnový víkend strávili junáci radostmi na sněhu v chatě Čerchov. Na Velikonoce se vypravili na hrad Buben. V červenci se konal letní junácký stanový tábor v Rozněvicích u Pernarce. Připraveno bylo mnoho zajímavých her, držely se denní i noční hlídky i služby v kuchyni. Při druhém táborovém ohni složila sliby nově přijatá vlčata, světlušky a noví skauti a skautky.

V říjnu uspořádali již 19. Drakiádu. Při sluníčku i vítr zafoukal. Listopadový víkend strávili na chatě ve Filipově Huti. Na Štědrý den přivezli junáci štafetové „Betlemské světlo“ do místní kaple. Občany, přicházející si připálit Betlémské světýlko, vítali junáci vánočními koledami.