TJ Tlučná

Tělovýchovná jednota měla 328 členů

Pravidelně cvičily všechny složky ASPV. Tělocvična byla stále plně vytížena od dopolední školní tělesné výchovy až do konce cvičení ASPV ve 21 hodin.

„Medvědí stezku“ čili dětský kros, uspořádala okresní asociace ASPV, jejíž místopředsedou byl náš starosta pan Standa Volf. Sraz měli mladí závodníci na stadionu V Rybníčkách, běhali v pěti kategoriích a 128 z nich bojovalo o postup do krajské soutěže.

„Lesní kros“ letos slavil XX. ročník a běžel se jako Mistrovství ČR veteránů. 9. září se většinou usmívalo příjemným babím létem, jenže právě letos se září vůbec nevyvedlo, šlehal většinou studený déšť, do toho počasí by člověk psa nevyhnal. Zcela náhodou právě tento den se povedl, nepršelo a nečišel studený vítr. Dalo se závodit ve všech kategoriích, až došlo na tu hlavní, mistrovskou. Vše vycházelo podle časového harmonogramu a startér pan Domanský svolával na hlavní závod veterány. Sešlo se jich na startu 94 z celé republiky, z toho 13 žen. Na startu se seřadili jak čerství veteráni, tak i dva běžci ve věku 75 let, kteří zdolali 10 km závodní lesní trati. Vítězem hlavního závodu se stal pan Petr Kratejl ze Stříbra a hlavní závod žen vyhrála paní Petra Šípová z Karlových Varů. V kategorii nad 70 let si vítězství vychutnal pan Šrail z Plzně. Lesní kros povznesl naši obec velmi vysoko ve sportovním povědomí amatérských běžců. Mistrovství republiky nepořádá každá obec. A nám se tento závod, právě tak jako ty předešlé, velmi podařil. Velký dík patřil obětavému panu Mírovi Faitovi, Janu Mitrenkovi, všem rozhodčím z Atletclubu Nýřany a místním pořadatelům.