Junák

Junácké středisko „Krokodýl“ mělo 68 členů, z toho 51 dětí a 17 dospělých. Junáci patřili mezi nejaktivnější v obci. Nebylo proto divu, že OÚ počátkem letošního roku nabídl jako klubovnu sklepní prostory v budově Mateřské školy, které se uvolnily po plynofikaci MŠ.

Junáci se dali do úprav své klubovny, kterou si velmi hezky zařídili díky sponzorům: řezník Lávička, pekařka Kylišová, potraviny Kapřík, autodoprava Petřík a Čech a zejména dřevovýrobní firma BOBB. Vybralo se 13 000 Kč.

Junáci opět připravili různé akce, pochopitelně i pro ostatní děti, např. oblíbenou „Drakiádu“ a „Dětský den“.

Výlety, hry a soutěže probíhaly opět v družné zábavě. Naši junáci v celookresní soutěži „Svojsíkově závodu“ zvítězili.

Letní junácký tábor se konal znovu u řeky Střely blízko vsi Strašiny u Černé Hatě. První týden tam tábořili a tábor připravovali junáčtí rádcové. Další dva týdny tam prožívali junáci a po nich i skautky.