Hasiči

Za finanční podpory OÚ se podařilo dovybavit členy sboru ochrannými kabáty.

V tomto roce měli hasiči spoustu práce, když vyjížděli ke 34 případům, tedy ob týden jezdili zachraňovat životy a majetek občanů v Tlučné i v okolních obcích.

Hasiče a policisty, kteří se svým činem podíleli na záchraně lidských životů, odměňoval pan prezident Václav Klaus. Vyznamenání „Zlatý záchranářský kříž“ předal i našemu členovi Robertu Kučerovi.

Odznaky „Za věrnost“ obdrželi:

Za 30 let věrnosti paní Alena Filipová.
Za 20 let pan Richard Fink a paní Monika Volfová.
Za 10 let pan Jan Čermák a paní Pavla Hrabáková.

Soutěže se nám letos vydařily. Ve Zbůchu naši muži okrskovou soutěž vyhráli a ženy se také dostaly do okresního přeboru ze třetího místa.

Starosta hasičů v Chomutově, pan Miloš Holopírek, pozval naše hasiče k soutěži. Za nejrychlejší požární útok si naši domů odvezli hezký pohár.

Ve Vejprnické soutěži naše ženy vyhrály a muži skončili těsně druzí. V Nové Vsi naši muži obhájili loňské první místo a ženy skončily také vítězně.

Na soutěžích u německých přátel ve Stelzendorfu naši porazili všech 26 družstev a naše ženy skončily třetí.

V VIII. ročníku „Memoriálu Rudolfa Homolky“ naši opět zvítězili.