TJ Tlučná

Odborem tělovýchovné jednoty se prezentovala ASPV se svými 480 členy a zůstávala největší organizací ASPV v okrese i jednou z největších v Plzeňském kraji.

Skládala se ze 14 oborů: dětský aerobik, aerobik žen, kondiční a zdravotní cvičení žen, cvičení mladších i starších žáků a žákyň, cvičení dorostu a mužů, cvičení rodičů s dětmi, gymnastiky, volejbalu mužů a žen a nově i rychle se rozvíjejícím florbalem.

Nejúspěšnějšími obory se stala jasně volejbalová družstva mužů i žen a gymnastika žákyň, které dosáhly úspěchů v okresu, kraji i v celé republice.

26. března se konal v naší tělocvičně 4. ročník „Memoriálu Václava Kouřila“. Startovaly malé gymnastky z Tlučné,  Nýřan, Chrástu a Zruče. Svoje cviky představilo 52 závodnic.

Plzeňská krajská Asociace sportu pro všechny ve spolupráci s naší TJ pořádala na koupališti „Den sportu pro všechny“. Soutěžilo se především v netradičních sportech.

V pátek 8. září nastoupilo do autobusu devítičlenné družstvo mužů a žen. Odjeli do Dřevěnic na republikové finále neregistrovaných ve volejbalu. Tlučenské mix (společně muži a ženy) družstvo reprezentovalo Plzeňský kraj. Po dvou dnech zajímavých bojů na antukových dvorcích se naši umístili na dobrém 6. místě ze 13 krajů. Skončit v takové konkurenci v horní polovině tabulky lze považovat za úspěch.

V neděli 10. září se uskutečnil XXV. ročník „Lesního krosu“. Zúčastnilo se ho 117 dětí, 11 žen a do hlavního závodu mužů na 10 km se přihlásilo 32 závodníků. Vítězem tohoto ročníku se stal Radomír Soukup z AK Kladno. Ženský závod na 4,5 km zvládla nejrychleji Mirka Petronjuková z Kovošrotu Praha. V dětských kategoriích si na stupně vítězů stouplo 22 dětí z Tlučné. Organizátorem oblíbené soutěže byl, jako vždy, obětavý Míra Fait a organizačně, jako vždy, pomáhal pan Jan Mitrenka.

Od září nám přibyl do tělocvičny další sport – florbal. Zatím jen pro kluky a dívky ze 6.–9. třídy. Pravidelných tréninků se zúčastňovalo asi 20 nových sportovců pod vedením trenéra Martina Růžičky a vedoucí družstva Vlasty Růžičkové (roz. Kesegové). V listopadu se zúčastnili prvního turnaje a skončili na 3. místě. I v několika dalších turnajích do konce roku si vedli úspěšně.