Hasiči

Dospělí ani mládež nezapomínali na své úkoly, zaměstnávaly je školení, výcviky, soutěže a především zásahy.

První požár letošního roku na sebe nenechal dlouho čekat. 6. ledna hořela budova sladovny v blízkosti velkoprodejny pneumatik v Nýřanech na Pankráci. 18 hasičských sborů se snažilo budovu uhasit, ale to se nepodařilo. 11. ledna v nočních hodinách se rozhoukala siréna a opět se jelo do Nýřan, do Žižkovy ulice, k nízké budově. Zásahovou jednotku nezaměstnávaly jen požáry, ale 1. března profičela obcí silná vichřice s bouřkou a silným lijákem. 18. června hořela chata Na Drahách a za týden se likvidoval vzrostlý mohutný strom na Pankráci, padlý v bouřce. V Torovce hořela hrabanka a hasiči se v nepřístupném terénu museli k ohni prořezávat motorovou pilou. V říjnu hořela suchá tráva s lesní hrabankou mezi koupalištěm a garážemi V Rybníčkách. 2x zavlažovali v rámci cvičení travnaté hřiště fotbalistům a provedli 4x taktická cvičení. Plné ruce práce měli hasiči po skončených zásazích s údržbou techniky, výzbroje a výstroje.

Letos se hasiči poprvé zúčastnili soutěže v Domažlicích s názvem „Na domažlickou věž“. Běželo se s dýchacím přístrojem na zádech a s 20metrovou hadicí v ruce. Na věž se 12 patry a 194 schody se dostal nejrychleji Antonín Rendl ze Staňkova, náš člen Pavel Filip s časem o 9 sekund pomalejším skončil na 8. místě ze 68 startujících. V kategorii nad 30 let skončil náš velitel Honza Čermák na 19. místě.

O prázdninách se žáci usadili v obci Strahov, kde rodina Klečkova vlastnila „Mlejn“, opravdový vodní mlýn. Propůjčili jim ho na tři dny a účastníci chodili na výlety, opékali si buřty, zpívali písně při kytaře a soutěžili i ve vaření guláše. Vyhrála obě družstva, protože z gulášů nezbyla ani kapka. Dětem se tam moc líbilo.

Ve dnech 20. a 21. září proběhl jubilejní 10. ročník prestižní hasičské soutěže, pořádané našimi hasiči, „Memoriál Rudolfa Homolky“. Obě části, odpolední i noční, absolvovalo 8 mužských družstev. 1. místo Tlučná, 2. místo Líně a 3. místo Nýřany.

Muži se zúčastnili pěti soutěží a čtyř soutěží se zúčastnily ženy.