Hasiči

Letos si hasiči připomněli 99. výročí založení hasičského sboru v obci.

V Litoměřicích se konaly 4. a 5. června oslavy 140 let trvání hasičstva v Čechách. Plný autobus našich hasičů přijel i s praporem a tento den bude připomínat stuha připnutá na prapor pod tribunou ministrem vnitra panem Grossem.

Navázali jsme přátelské vztahy s německými hasiči z obce Stelzendorf. 26. června proběhlo první setkání v Německu, kde předáno přátelům pozvání k návštěvě naší obce.

Zásahy naší jednotky: 13x při požárech, 2x při autohavárii, 2x při technickém zákroku, 1x při živelní pohromě a 1x při prověřovacím cvičení.

Odznakem sv. Floriána vyznamenán pan Lubomír Filip. Medaili a stužku za věrnost (60 let) dostali pánové Vratislav Netrval a Bohuslav Würfl. Za 50 let věrnosti ji získali paní Jiřina Šlaisová a pánové Václav Mlnařík, Václav Lukšík, Václav Kalivoda a Karel Kašpar. Za 40 let paní Pirkrová a Kobzová a pánové Mottl, Homolka, Hornsteiner, Fink, Luba. Filip, J. Lukšík st., Kalivoda a Kašpar.

Medaile ke 140. výročí vzniku hasičstva v Čechách obdrželi Čermák, Jos. Filip, Kučera, V. Filipová a A. Filipová.

Vyznamenání obdrželo dalších 13 hasičů a starosta pan Stanislav Volf.

„Memoriál Rudolfa Homolky“ získává stále větší oblibu. Letošní VI. ročník vyhráli soupeři z Kožlan, naši získali za druhé místo zasloužený obdiv.

V okresní soutěži se naše družstvo umístilo na 4. místě. V okresní soutěži jednotlivců v Dobříči skončil Petr Filip 3., Pavel Pavlíček 5. a Pavel Filip 6.

Ženy z pohárových soutěží přivezly poháry za 1. místo z Vejprnic a z Nové Vsi.

Dorostencům ani žákům se v letošních soutěžích moc nedařilo.

V okrskové soutěži naši muži stáli na druhém stupínku, ženy ale opět vyhrály.