Junák

Ve středisku „Krokodýl“ se scházelo pravidelně 38 dětí a 21 dospělých.

V neděli 22. února slavili junáci „Den sesterství“.

V sobotu 13. března se všichni naši junáci sešli při dobývání „Skřetí tvrze“. Cesta za „skřetem“ se ukázala dlouhá a namáhavá.

Opět se chodilo na výlety a vycházky. V nepříznivém počasí se trávily společné chvíle příjemným posezením v klubovně.

V době masopustního veselí se zúčastnilo našich 16 skautek maškarního plesu v sokolovně ve Škvrňanech.

Letní junácký tábor se konal opět ve dvou bězích v Rozněvicích u Pernarce. První týden patřil „rádcům“ (skauti 12–16 let) a další dva radostné týdny tam prožívali mladší junáci a skautky.

Třídenní mikulášský pobyt na horách trávili junáci v Modravě na Šumavě a poznávali krásy modravské neporušené přírody. Zúčastnili se ho téměř všichni členové našeho junáckého střediska.

Před Vánoci se skautky rozhodly vyrobit si vlastní svíčky. Přinesly si obyčejné svíčky z domova a také všelijaké voňavé koření a skleničky. Obyčejné svíčky roztavily a ve skleničce připravily knot a koření, hezky vše naaranžovaly a zalily roztaveným voskem. Než vosk zatuhl, zazpívaly si při kytaře několik písní a pak pospíchaly domů pochlubit se svými výtvory.